Hesaplı TatilciHesaplı Tatilci

Kayıt olarak, Hesaplı Tatilci 'nin Hizmet Şartları, Gizlilik Politikası, misafir iade Politikası ve ev sahibi garanti koşullarını kabul ediyorum.

Zaten üyemisiniz?

Hesaplı TatilciHesaplı Tatilci

Bir hesabınız yok mu?

Kapadokya Turu (2 Gün 1 Gece) | Fethiye Çıkışlı

Fethiye Çıkışlı Kapadokya Turu

Fethiye kalkışlı Kapadokya Turu ile Derinkuyu Yer altı Şehri, Üç Güzeller Peri Bacası, Göreme Açık Hava Müzesi gibi Kapadokya’nın bir çok tarihi yerini görebilirsiniz.

Fethiye ve çevresinde kaldığınız otel veya konaklama yerinizden sizi saat 18:00 ile 18:30 arası araçla alıp terminale ulaşımınız sağlıyoruz. Terminalden Kapadokya otobüsünün hareket saati 19:00’dur.


1. GÜN – KAPADOKYA

Sabah 07:00’de Nevşehir termianlinden sizi alıp otele yerleştiryoruz. Biraz istirahat edip kahvaltınızı otelde yapabilirsiniz.

09:30 – Kapadokya kuzey turu için sizi otelinizden alıyoruz. Gün boyunca Uçhisar Kalesini, Göreme Açıkhava Müzesini, Çavusin Eski Rum Köyünü, Keşişler Vadisi-Paşabağ Peri Bacalarını, Çömlek Gösterisini, Hayal Vadisini ve Ürgüp Peri Bacalarını  gezdiriyoruz.


2. GÜN – KAPADOKYA

09:30 – Kapadokya Güney turu için sizi otelinizden alıyoruz.  Bu gün içerisinde de ilk yer Göreme panoramik manzarası. Göreme kasabasında peri bacalarını izlerken Kapadokya tarihi ve oluşumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Ardından Derinkuyu Yeraltı Şehri gezimiz var. Bir saatlik molamızından ardın sonraki uğrak yerimiz Ihlara Vadisi.

Yaklaşık 3.5 kmlik bir yürüyüş ile bir saat 15 dakika boyunca Ihlara Vadisini gezip öğle yemeğimizi alacağımız Belisırma Köyündeki restaurantımaıza geliyoruz. Bir saatlik bir dinlenme ve yemek molasından sonraki durağımız eşsiz peri bacalarına sahip Yaprakhisar. Burası Star Wars Film Setine benzerliği ile bilinir. Sonraki duraklarımız Selime Manastırı ve Güvercin Vadisi.

Turumuzun son yeri Oniks Fabrikası ziyareti. Akik çeşitli renk ve farklı mineraller içeren yarı değerli volkanik bir taş. Volkanik bir bölge olan Kapadokya, özellikle Hacıbektaş Köyü çevresinde bazı oniks yatakları vardır. Fabrikada bir usta size oniks şekillendirme adımlar hakkında bilgi verecek ve bir şekillendirme gösterisi izleyeceksiniz.
Tur sonunda sizi otele geri götürüyoruz. Veda hazırlarına başlayabilisiniz. Sizi önce Göreme otobüs terminaline götürüyoruz. Yolculuğunuzun ardında sizi Fethiye terminalinde bekleyen aracımız karşılayıp kaldığınız yere bırakıyor.


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

Fethiye – Kapadokya – Fethiye Ulaşımı
Yarım Pansiyon Konaklama
Transferler. (Kapadokya Havaalanı, Kayseri Havaalanı ya da Nevşehir terminal gidiş-dönüş)
Kahvaltılar.
Öğle yemeği (Açık Büfe)
Turlardaki profesyonel rehberlik hizmeti.
Turlardaki müze, ören yeri ve yeraltı şehri giriş bilet ücretleri.
1 günlük Kapadokya Mavi Tur (09:30 -17:00) (programın 1.günü)
1 günlük Kapadokya Kırmızı Tur (09:30 -17:00) (programın 2.günü)
Turlarımız maksimum 12 kişilik klimalı lüks aracımızla bakanlık kokartlı profesyonel rehberimiz eşliğinde düzenlenmektedir.


ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

x Tüm Şahsi Harcamalar
x Yemeklerde Alınan İçecekler
x Türk Gecesi, Balon Turu, Atv turu


ÜCRET TABLOSU

Konaklama

Dilek Kaya Otel 4**** (HB)

Historical Göreme House (BB)

Balon turu hariç

650 tl

600 tl

Balon turu dahil

900 tl

850 tl


HB : Kahvaltı ve Akşam Yemeği

BB: Oda ve Kahvaltı