Genel

Saklıkent

Turumuzun ilk durağı olan Saklıkent Kanyonu‘nun manzarası sizi büyüleyecek. Bu olağanüstü doğa olayını anlatmaya kelimeler yetmiyor; Saklıkent daha önce burayı ziyaret etmiş olanları bile her seferinde hayrete düşürmeyi başarıyor. Akdağ’ın zirvelerinde eriyen karlar ve yoğun yağışların binlerce yıldır aşındırmasıyla oluşan 13 kilometrelik Saklıkent Kanyonu aslında nisbeten genç bir jeolojik oluşum. Kanyon içerisinde cesaretinizin yettiği yere kadar gidebilir, nehir kenarındaki platformlarda arkanıza yaslanıp huzur bulabilir, ya da nehirin buz gibi sularında çember botlarla Ringo Rafting yapabilir, Zipline yaparak adrenalin seviyesini yükseltebilirsiniz. Mobius Travel uzmanlığıyla bu heyecanlı off-road gezisi için suya dayanıklı yürüyüş ayakkabılarınızı yanınıza almanızı öneririz.

 

Yakapark

Turumuzun Saklıkent Kanyonu bölümünden sonra kısa bir araba yolculuğundan ardından, alabalık çiftliğinin lokantasında öğle yemeğimizi yemek üzere Yaka Köyü‘ne (Yakapark) geçiyoruz. Ağaç kökleri ve taşların altından akan buz gibi soğuk suyun şırıltısı ve buranın serin atmosferi sizi modern hayatın tüm stresinden ve dertlerinden uzaklaştıracak. Yemek aramızdan sonra araçlarımızla Tlos’a doğru yola koyuluyoruz.

 

Tlos

Türkiye güneybatısının en zengin tarihi, arkeolojik ve doğal kaynaklarına sahip olan eski Likya bölgesinde her adımda sıradışı birşeyle karşılaşmanız hiç de zor değil. Akdağ’ın (diğer adı Masisitus) güney eteklerinde, bugüne kadar en iyi korunmuş olan antik yerleşimlerden biri olan Tlos bulunmaktadır. Doğa ananın şefkatle kucakladığı Tlos‘un kalıntılarını anlatmaya kelimeler yetmiyor. Kale tepesinde (Akropolis) Pegasus ve Chimera’yı çarpışırken duyacak, Roma hamam-hastanesinde eski Romalıların nasıl şifa bulduklarını öğrenecek, stadyumda Olimpiyat Oyunları ve gladyatör oyunlarının atmosferini hissedecek, tiyatroda Yunan drama sanatlarının sırlarına erişecek, eski mezarlıktaki (Necropolis) farklı birçok mezarın arasında insanoğlunun sonsuzluğa erişme isteğinin ardındaki düşünceleri anlayacaksınız. Yunan-Roma tarihi ve mitolojisini öğreneceğiniz bu zevkli keşif turu, size konaklama merkezinizden yapacağınız 45 dakikalık bir araba yolculuğu kadar yakın. Daha zevkli zaman geçirmeniz adına tura çıkmadan önce bölge hakkında biraz okuma yapmanızı da tavsiye ediyoruz.

Not: Fethiye merkez, Letonya, Hillside, Likya Botanik ve Majesty Tuana gibi otellerden alınış için kişi başı 10 tl extra ücret alınır.

Bir başka Mobius Travel – Hesaplitatilci.com organizasyonunda buluşmayı diler iyi tatiller dileriz.


 • Bu tur günübirlik bir aktivitedir ve her Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri düzenlenmektedir.
 • Yetişkin 13 yaş ve üzeri, Çocuk 5 – 12 yaş arası, Bebek 0 – 4  yaş arasıdır. Birinci bebek ücretsizdir. Bebek kategorisi için koltuk ayrılmaz.

DÖNEMSEL FİYAT ÇİZELGESİ

2019 Tarih Aralığı Yetişkin Çocuk
05/06/19 – 31/08/19 90.00 ₺ 67.50 ₺
01/09/19 – 31/10/19 80.00 ₺ 60.00 ₺

Saklıkent – Tlos – Yakapark Turu ile ilgili diğer bilgiler


 • Günler: Çarşamba, Cuma ve Pazar.
 • Tur Başlangıç Saati: 08:00 – 09:00
 • Alınış Noktaları: Oteller / Apartlar / Pansiyonlar / Konaklama Yerinize Yakın Geçiş Noktaları
 • Alınış Bölgeleri ve Saatleri: Ölüdeniz – 08:15 , Hisarönü/Ovacık – 08:30, Fethiye – 08:40 , Çalış – 09:00.
 • Ücrete Dahil Servisler: Rehberlik, ulaşım, sigorta, açık büfe öğle yemeği.
 • Dahil Olmayanlar: Saklıkent Kanyonu (6 tl)ve Tlos Antik Şehri giriş ücretleri (5 tl), İsteğe Bağlı Aktiviteler(Ringo Rafting, Zipline), Fotoğraf, İçecekler, Kişisel Harcamalar
 • Yanınıza Almanız Gerekenler: Islanabilecek kanyon yürüyüşüne uygun ayakkabı (sandalet, spor ayakkabı veya deniz terliği), kişisel ihtiyaçlar ve extra aktiviteler için bir miktar para
 • Tur Bitiş Saati: 17:00 – 18:00

Fiyatlar / Müsaitlik Durumu

 • Bu tur günübirlik bir aktivitedir ve yalnızca Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri düzenlenmektedir. Lütfen seçeceğiniz tarihin bu günlere denk geldiğinden emin olun.
Maalesef bu tur için henüz fiyat bilgileri düzenlenmemiş. Bilgi almak için site yöneticisi ile irtibat kurabilirsiniz.

Bu turun yorumları ve puan skorları

10 / 10

Yorum sayısı 2

Yorum ve puanlamalar konuklar tarafından Saklıkent - Yakapark - Tlos Turu (Ölüdeniz / Fethiye Çıkışlı) turu sonrası yazılmıştır.

Gezilen Yerler
10   
Araç Konforu
9   
Zamanlamalar
10   
Yemekler
10   
Rehberlik
10   
Alınan Hizmet-Fiyat Uyumluluğu
10   
Program Doğruluğu
10   

Konuk yorumları

 • halimeoren34
  2016-12-05

  Harika bi yer herkesin görmesi gereken bi yer yani tam anlamıyla doğa harikası saklıkente giderken yol üstünde tlos antik şehri ve ordanda yakaparka muhakak gidilmesi gerekir.

  -

 • eray4444
  2016-11-29

  Fethiye'ye tatile giden herkes saklıkent tlos yakapark turuna gitmeli

  -