Genel

Gökova – Akyaka – Yuvarlakçay – Göcek Turu

Fethiye – Ölüdeniz çıkışlı Gökova – Akyaka – Yuvarlakçay – Göcek Turu ‘muza katılacak olan misafirlerimizle, saat: 09:00’de Ölüdeniz, 09:15’te Hisarönü-Ovacık, 9:45 Çalış ve yol boyunca Göcek ve Dalaman’da buluşup unutamayacağınız hatıralar edineceğiniz yolculuğumuza devam ediyoruz.

 • Yaklaşık olarak 1 saat 30 dakikalık bir yolculuğumuz sonrasında saat 11:15 sıralarında ilk durağımız olan Yuvarlakçay’a varıyoruz. Nehir ve doğa manzarası eşliğinde gezebilir, kahvaltı yapabilir, çayınızı veya kahvenizi yudumlayıp manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. 1 saatlik molamızın ardından 45 dakika daha seyahat edip saat 12:30 civarlarında Gökova Körfezi’nin Akyaka kasabasına varıyoruz.

 • Doğal güzelliklerinin yanında, binlerce yıldır Güney Batı Anadolu’da yaşayan çeşitli medeniyetlerin izlerini taşıyan tarihi dokusu, değişik mimarisi, denizden her daim esen ılık meltemi büyüleyecek sizi. Sırtını yasladığı dağların eteğinde Gökova Körfezi ile buluşan Akyaka, mutlaka görülmesi gereken bir “huzur sığınağı”.

 • Akyaka’nın hemen yanıbaşından ağaçlar ve sazlıklar arasından süzülerek Gökova Körfezi’ne akan Kadın Azmağı doğal bir akvaryum görüntüsünde. Azmak Deresi’nde sandallarla yapacağımız 30 dakikalık bir gezi ile çok hoş görüntüler ve hatıralar elde edebileceksiniz. Buradaki yaklaşık 4 saatlik mola süremiz boyunca Azmak Dere kenarındaki restaurantlarda öğle yemeğinizi yiyebilir sonrasında da Akyaka’nın incecik, sapsarı ve tertemiz kumlu plajında sakin bir tatil günü geçirebilirsiniz. Plajın hemen yanında orman içi dinlenme tesisleri ve biraz ilerisinde Akyaka’nın gözdesi Çınar plajı da farklı seçenekleriniz. Çınar plajının Akyaka ile arası yaklaşık 3 kilometre. Diğer alternatifleriniz ise su sporları, kaya tırmanışı, Sakar Tepe’den Yamaç Paraşütü, Bisikletle Çevre Gezisi, Tarih ve Doğa ile kucak kucağa orman yürüyüşü, Uçurtma Sörfü ve Rüzgar Sörfü gibi aktiviteler yapabilirsiniz.  Kalan zamanınızda   Saat 16:30’da Akyaka’dan ayrılıp Göcek’e hareket ediyoruz.

 • Yaklaşık 17:30 sıralarında varacağımız Göcek, Fethiye ve Dalaman arasında, çam ağaçlarıyla kaplı, küçük, cennetsi bir koy. Tertemiz suları, ve dört yat limanı sayesinde yatçılar için bulunmaz bir liman olma özelliğiyle son yıllarda gerek yurtiçinde gerekse dünyada ünü giderek artıyor. Göcek, rüzgar, deniz ve hava sıcaklığı itibarı ile iyi bir görüş noktası olmaktan ziyade denize ilk açılış için dünyanın en iyi bölgesidir. Burada 45 dakika serbest zaman verip turumuzu sonlandırıp otellere dağıtım için Fethiye’ye hareket edeceğiz.

Bir sonraki Hesaplı Tatilci organizasyonunda görüşmek üzere


Gökova – Akyaka – Köyceğiz – Turu ile ilgili diğer bilgiler


 • Günler: Salı.
 • Tur Başlangıç Saati: 09:00 – 09:45
 • Alınış Saati: Ölüdeniz – 09:00 , Hisarönü/Ovacık – 09:15, Çalış – 09:45
 • Ücrete Dahil Servisler: Rehberlik, ulaşım, sigorta, çevre gezileri, Azmak tekne turu, İsteyenlere Çınar Plajı’na ulaşım
 • Dahil Olmayanlar: Kişisel Harcamalar, Öğle Yemeği
 • Yanınıza Almanız Gerekenler: Yürüyüşüne uygun ayakkabı (sandalet, spor ayakkabı veya deniz terliği), kişisel ihtiyaçlar ve extra aktiviteler için bir miktar para
 • Tur Bitiş Saati: 18:30 – 19:00

BENZER TURLAR

En güzel rehberli tur

DALYAN TURU

SAKLIKENT TURU

PAMUKKALE TURU


Fiyatlar / Müsaitlik Durumu

 • Bu tur günübirlik bir aktivitedir ve yalnızca Salı günleri düzenlenmektedir. Lütfen seçeceğiniz tarihin bu günlere denk geldiğinden emin olun.

Takvim üstünde tarihi seçip 5 saniye bekleyin aşağıda açılacak pencerede bilgilerinizi girip ''İlerle'' butonuna tıklayın.

Tura katılmak istediğiniz tarihi tıklayın.

Bugün
Seçilmiş
Müsait
Müsait Değil

Üzgünüz, bu tur için henüz yorum yapılmamış.