Doğu Karadeniz – Batum Turu (3 Gece – 4 Gün) Fethiye Çıkışlı

Doğu Karadeniz – Batum Turu (3 Gece – 4 Gün) Fethiye Çıkışlı turumuz 18 Nisan 2017 akşamı saat 18.00’de Fethiye’den hareket edip Samsun, Ordu, Ünye, Fatsa, Giresun, Zigana Geçidi, Sümela Manastırı, Trabzon, Uzungöl, Kaçkarlar, Ayder Yaylası, Rize ve Batum gibi Karadeniz turlarının olmazsa olmaz yerlerini gezdirmektedir. Konaklamalarımız Giresun, Trabzon ve Rize’de 3-4 yıldızlı otellerde gerçekleşecektir. Fethiye dönüş 23 Nisan 2017 sabahı saat 06:00 sıralarıdır. Daha fazla bilgi almak ve kayıt yaptırmak için  0507 120 89 15 telefon numaramızı arayabilir ya da  WhatsApp’dan mesaj atabilirsiniz.

 

1. Gün : Samsun – Ordu – Giresun

18 Nisan günü saat 18:00’de başlayan Fethiye – Ankara – Samsun gece yolcuğunun ardından sabah 10:00 civarı kahvaltı molası ile Samsun gezimiz başlıyor. Samsun’da rehberimiz eşliğinde gezip göreceğimiz yerlerden başlıcaları Samsun Arkeoloji Müzesi, Anıt, Cumhuriyet Meydanı ve Atatürk Etnoğrafya Müzesi’dir. Avrasya Pazarı’nda 1 saat alışveriş molamızın ardından otobüs ile Bandırma Vapuru’nu görmeye gidiyoruz. Serbest öğle yemeği molamızın sonrasında Ordu’ya hareket edip Ordu Boztepe’de teleferik(extra) keyfi Doğu Karadeniz – Batum Turumuza devam ediyoruz. Akşam üzeri saat 18:00 civarı Giresun Kalesi’ne varıyoruz. Kale gezimizin sonrasında Giresun’daki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve sabah kahvaltımız oteldedir.

2. Gün : Trabzon Şehir Turu – Sümela Manastırı

Sabah Saat 08:00’de kahvaltımızı yapıp Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. Ayasofya Müzesi(camii) ziyaretimiz sonrası panoramik şehir turu yapıyoruz. Atatürk Köşkü’nü de ziyaret edip Maçko yolu ile Zigana Hamsiköy’e gidiyoruz. Öğle Yemeği, Yayla yolunda Mangal Keyfi extradır. Maçko Altındere Milli Parkı ve Sümela Manastırı’nı da ziyaret edip otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve sabah kahvaltısı otelimizdedir.

3. Gün : Rize – Ayder Yaylası – Fırtına Vadisi ve Batum Turu

Sabah 08:00’de otelde kahvaltımızı yapıp Ayder Yaylası gezimize başlıyoruz yürüyüş ve fotoğraf molalarından sonra Hopa Sarp sınır kapısına hareket ediyoruz. Yol güzergahında Fırtına Vadisi Zipline keyfi ve Laz Böreği(extra) çay keyfi ile öğle saatlerinde Batum’a varıyoruz. Batum’da serbest öğle yemeği molasından sonra Botanik Çaybahçesi Gezisi ve Panoramik şehir turu yaptıktan sonra ve serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra Batum’da gece hayatını görmek isteyenler için serbest zaman veriyoruz. Bu sürenin tamamlanmasından sonra Rize’ye, otelimize doğru hareket ediyoruz.

4. Gün : Of Gezisi – Uzungöl – Çay Fabrikası ve Fethiye’ye Dönüş

Sabah kahvaltısından sonra Of gezisi, Uzungöl Yaylası’nda yayla yürüyüşü ve sonrasında yol güzergahında Çay Fabrikası gezisi ile tur programımız da yer alan gezip göreceğimiz yerleri tamamlamış oluyoruz. Trabzon – Giresun – Samsun yolu ile Ankara üzerinden sabah 06:00 sıralarında Fethiye’ye dönüyoruz.

Gezilecek Yerler

Ayder Yaylası – Kaçkarlar – Rize – Uzungöl – Trabzon – Sümela Manastırı – Zigana Geçidi – Giresun – Ordu – Ünye – Fatsa – Samsun ve Batum! Yaylalar – Müzeler – Doğa Yürüyüşleri…

 

Tavsiyeler

MÜZE KART –YÜRÜYÜŞ AYAKKABISI—YAĞIŞLI HAVA KOŞULLARINA VE YAYLA HAVASI KOŞULLARINA UYGUN  GİYİM – BATUM GEÇİŞİ İÇİN KİMLİK YETERLİ OLUP YIPRANMA VEYA YIRTILMIŞ KİMLİK KESİNLİKLE SINIRDAN ÇIKIŞ YAPILMASINA ENGEL OLUR.

 

Tur İçeriği

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 

  • Seyahat Sigortası
  • Ulaşım
  • Kokartlı Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • 3 Gece Otel Konaklaması (kahvaltı ve akşam yemeği dahil)
  • Araç İçi İkramlar

 


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

  • Öğle Yemekleri
  • Müze Girişleri
  • İsteğe Bağlı Kişisel Harcamalar

Fiyatlar / Müsaitlik Durumu

  • Fiyatlarımız çift kişilik (double) odalarda kişi başına düşen fiyattır. Tek kişilik (single) konaklamalarda fiyat farkı oluşacaktır. Konu hakkında bizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
  • 0-3 yaş arası bir çocuk ücretsiz, 2. çocuk ve 4-12 yaş arası çocuk fiyatı 450 tl'dir.
Maalesef bu tur için henüz fiyat bilgileri düzenlenmemiş. Bilgi almak için site yöneticisi ile irtibat kurabilirsiniz.

Üzgünüz, bu tur için henüz yorum yapılmamış.