Genel

Ölüdeniz / Fethiye’den Demre, Myra, Kekova Turu

Sabah erken bir buluşma ile Antalya’nın Demre ilçesine doğru yola çıkıyoruz. Akdeniz’in eşsiz doğa manzarasında yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından Demre ilçesinde bulunan Myra antik kentine varıyoruz.

Bu antik kent özellikle Likya dönemi Kaya Mezarları ve Roma dönemi Tiyatrosu ile ünlüdür. Kaya mezarları, kitabeler ve sikkeler, Myra’nın MÖ 5. yüzyıldan itibaren varlığını sürdürdüğünü göstermektedir. Bzans döneminde idari yönden olduğu kadar dini yönden de önde gelen şehirlerden biri olan Myra Antik Kenti, Aziz Nikolas ( Noel Baba) ‘ın yaşadığı yer olarak da bilinir. MS 4. yüzyılda şehrin piskoposu olan Aziz Nikolas, ölümünden sonra Aziz mertebesine ulaşmış ve adına bir klise inşaa edilmiştir. Klisenin yapımı MS 6. yüzyıla tarihlenmektedir. İbadethane olmasının yanında Aziz Nikolas ( Noel Baba) ‘ ın lahidinin burda olması ile de ayrı bir öneme sahiptir. Son yıllarda fresklerde yapılmış olan tadilatlar sonrası  İkona sanatının en güzel örnekleri burada siz değerli misafirlerimizin beğenisine sunulmuştur.

Myra antik kenti ve Aziz Nikolas ( Noel Baba ) klisesi ziyaretinin ardından Çayağazı ya da diğer adı ile Üçağız limanına geçiyoruz. Burada bölgeye has, ahşap teknelerle masmavi bir tura çıkıyoruz. Tur boyunca tekneden batık şehri izleme imkanı bulacağınız turumuz yaklaşık 1,5 saat sürmektetir. Kazı yapılamadığı için tarihi tam olarak bilinemeyen Kekova’nın etrafı kalıntılarla çevrelenmiştir.

Tur boyunca batık şehri, batık dükkanları, yarısı sular içinde kalmış evleri ve denize inen merdivenleri görmek mümkün. Hava ve denizin elverişli olduğu durumlarda kısa bir yüzme molası da verilebilmektedir. Tarih dolu tekne turunun ardından limana dönüyor ve saat 16:00 da araçımızla otelimize  doğru yola çıkıyoruz.


DÖNEM – FİYAT ÇİZELGESİ

  • Bu tur günübirlik bir aktivitedir.
  • Tablodaki fiyatlar kişi başı fiyatlardır. 14 Haziran – 17 Haziran ile 20 – 24 Ağustos arası Bayram dönemidir.
  • Yetişkin 13 yaş ve üzeri, Çocuk 7 – 12 yaş arası, Bebek 0-6 yaş arasıdır. Birinci bebek ücretsizdir.

Ölüdeniz / Fethiye’den Demre, Myra, Kekova Turu Hakkında


  • Günler: Salı, Cuma,
  • Alınış Saatleri: Sendito Lykia World Hotel 07:00, Ölüdeniz 07:15, Hisarönü 07:30, Ovacık 07:30, Fethiye 07:45, Çalış 07:30
  • Ücrete Dahil Servisler: Ulaşım, Rehberlik, Öğle Yemeği, Tekne Turu.
  • Ekstralar: İçecekler, Giriş Ücretleri ( Myra Antik Kenti ve Ayanikola Kilisesi )

Fiyatlar / Müsaitlik Durumu

Maalesef bu tur için henüz fiyat bilgileri düzenlenmemiş. Bilgi almak için site yöneticisi ile irtibat kurabilirsiniz.

Üzgünüz, bu tur için henüz yorum yapılmamış.